dayahneec
dayahneec dayahneec
  • 26-02-2021
  • Engineering
contestada

Matthew bought 13 used video games that were on sale at a store. He paid $84.37 for the games. If each video game cost the same price, how much did 1 video game cost

Respuesta :

ke8yxjpjd6
ke8yxjpjd6 ke8yxjpjd6
  • 26-02-2021
$6.49. hoped this helped:)
Answer Link
pleasehelpme57 pleasehelpme57
  • 27-02-2021
$6.49 is the answer for the problem
Answer Link

Otras preguntas

Is it true that the order when dividing three real numbers does not effect the answer?
Is it true that the order when dividing three real numbers does not effect the answer?
You buy a lily and an African violet on the same day.You are instructed to water the lily every fourth day and the water the violet every seventh day after taki
are all lines of symmetry also diagonals? explain
I need help to find out the foreshadowing in the story amigo brothers please help me out???????
Can you please answer the questions 2,4, and 5
What is the solution to x ? 7/3x + 1/3x = 3x + 6/3 + 5/3x
-5 1/2 divided by 2 1/3
Factorise 8x^ + 4xy ?
a commercial jet has been instructed to climb from its present altitude pf 9000 feet to a cruising altitude of 44000 feet, if the plane descends at a rate of 2,