mckenziebrewster
mckenziebrewster mckenziebrewster
  • 27-02-2021
  • Mathematics
contestada

$3.50 for 12 pound of cheese. the cost for 1 pound of cheese is

Respuesta :

arjuneraveena arjuneraveena
  • 27-02-2021

Answer: 0.29166666666

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Find the perimeter of quadrilateral pqrs with the vertices p(2 4) q(2 3) answer
What was the "enlightenment"? who were some of its major thinkers and writers?
Which of the groups below is often referred to as the "mother culture" of mesoamerican mexico? olmecs aztecs?
Medium that carries message signals from senders to receivers of communication is: A. television. B. radio. C. channel. D. mass media.
if someone tells you that the U.S. public debt is 1.258 x 10^13 dollars, how much money is that?
San has 128 mar les how Manu hundred are in this number
When might an lcd monitor experience distorted geometry?
True or False: a line and a point not on the line may be contained in more than one plane.
A play was attended by 173 people. Adult tickets were $5 each and children paid $3 for each ticket the total revenue was $703. How many of each kind of ticket w
When jogging outside you accidently bump into a curb. Your feet stop but your body continues to move forward and you end up on the ground. Which law of motion i