845bh2d53t 845bh2d53t
  • 22-03-2021
  • Mathematics
contestada

There are 5 water bottles sold for $50. What is the unit price? Round to the nearest cent

Respuesta :

dauyds
dauyds dauyds
  • 22-03-2021

Answer:

$50/5 bottles

$10 per bottle.

must be really good water!

Answer Link

Otras preguntas

Water on each side of a divide flows in...
What is the difference between preterite and imperfect and the past progressive and present progressive?
What is a major city in Alaska that starts with F
Water on each side of a divide flows in...
What is 36 percent as a decimal?
What is the difference between preterite and imperfect and the past progressive and present progressive?
How do you think the world was created?
Rio grande river separates what Texas city from Mexico starts with E
What is 36 percent as a decimal?
What is 36 percent as a decimal?