jeezy82
jeezy82
22-03-2021
Mathematics
contestada
hope yall can help just the one question
Respuesta :
yylso
yylso
22-03-2021
i think the answer is B
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 61+ )
Otras preguntas
Miguel pays $3.78 for a bag of 14 oranges. find the unit price per orange
f of x equals the quantity x minus one times the quantity x plus two times the quantity x plus four all divided by the quantity x plus one times the quantity x
HELP! PLEASE! I CAN'T FIND THE ANSWER! The product of two consecutive integers is 2 more than twice their sum. Find the first integer.
The mood of the "Beat Generation" is best reflected in which of the following _________. Select one: a. Jack Kerouac's On the Road b. f. Scott Fitzgerald's This
A representative democracy is a democracy in which citizens __________ representatives to represent them in executive, legislative, and judicial capacities. A.e
A representative democracy is a democracy in which citizens __________ representatives to represent them in executive, legislative, and judicial capacities. A.e
Read these lines from the excerpt again: There was a rustling of dresses, and the standing congregation sat down. The boy whose history this book relates did no
Which word refers to a person? a. beneficence b. context c. parodist d. pretext
A 4 kg book and a 7 kg lamp are both in the living room. If the force of gravity between them is 2.99x10^-10 N. How far apart are they? A. 1.8 m B. 6.3 m C. 2.1
Tania has 6 tiles with pictures of plants and 3 tiles with pictures of animals. Tania keeps all the tiles on a mat with the pictures hidden and mixes them up. S