zaddyhyung zaddyhyung
  • 22-03-2021
  • Mathematics
contestada

A can contains 4 cups of pineapple juicethe can costs 2.56 what is the unit price in dollars per fluid ounce?

Respuesta :

tylerredfearn323
tylerredfearn323 tylerredfearn323
  • 22-03-2021

Answer:

22

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Restaurants, like other businesses, often find that the best way to succeed in the market is to:
Which woman used her forum as a newspaper publisher to advocate equality in all things, including fashion?
Which is an advantage of a computer network? Networked computers can process data and run software faster than single computers. Networks prevent unauthorized a
PLZ ANSWER ASAP!!! will give brainliest :) How many runners ran at least 3 miles?
why did artists like Leonardo de vinchie use the golden ratio in there art
In a galvanic cell, a spontaneous redox reaction occurs. however, the reactants are separated such that the transfer of electrons is forced to occur across a wi
Explain what message the author is trying to give and the meaning of the poem allowables by nikki Giovanni
what is the most reliable source of scientific information? a. a textbook b. a newspaper c. a website created by an individual d. an online scientific journal
what is the primary purpose of this blog
PLEASE HELP ASAP!!!! 2 MATH QUESTIONS!! 1. In 2010, a city's population was 83,075 and it was declining at a rate of 1.04% each year. Which is the best predicti