aubreemckenzie376
aubreemckenzie376 aubreemckenzie376
  • 22-03-2021
  • Mathematics
contestada

a can contains 4 cups of pineapple juice the can of juice costs 2.56 what is the unit price in dollars per fluid ounce ​

Respuesta :

ayoung88
ayoung88 ayoung88
  • 22-03-2021

Answer

$0.08

Step - by step Explanation

Answer Link

Otras preguntas

My dumb sister needs help
I need this asap What is the slope of this graph? A: 3 B: - 1/3 C: 1/3 D: -3
what is goal setting​
Watersheds are also called drainage basins: True OR False
Which answer below best explains if an organism can survive as a single cell?
I need help with solving this problem please I will mark brainliest if correct
What is the effect of low precipitation in the Southwest region?
what features of epic poetry does this passage show
Calculate the volume in liters of 0.558 M KOH necessary to titrate 0.016 moles of hydrochloric acid, HCl, to a phenolphthalein end-point.
8. What is the solution of the equation 4x + 12 = 48 ? a) x= 9 b) x= 15 c) x= 144 d) x= 240