testtwi7
testtwi7 testtwi7
  • 23-03-2021
  • Mathematics
contestada

need help,plzzzzzzzzzzz

need helpplzzzzzzzzzzz class=

Respuesta :

jedimasterkidz jedimasterkidz
  • 23-03-2021

Answer: Unit rate = $0.7 for 1 orange

Answers = B,D,E I hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

9/8 = 4/5 What's The answer
Given the equation −4x 10 = 2, which order of operations completely solves for x? A- Divide by −4, then subtract 10 B- Divide by 2, then subtract 10 C- Su
How did japan respond to the forced trade with the united states, and what was the result by the 1890s?
What action involves a chemical change? making ice cubes,adding sugar to tea, cutting wrapping paper, baking a cake
Which expressions show how 6 • 45 can be rewritten using the distributive property?
True or false: Before the French Revolution, the Third Estate was both the largest and the wealthiest sector of French society
If the area of a park is exactly halfway between 2.4 and 2.5 acres, what is the area of the park? Explain. Please if you know this is please tell me right away!
Using digits 1-7 , create a 7 digit number that can be rounded to 6,300,000.
What word in the following sentence is an adjective? Jason's sturdy ship sailed bravely across the wine-dark sea. a. bravely b. sailed c. sturdy d. across
What word in the following sentence is an adjective? Jason's sturdy ship sailed bravely across the wine-dark sea. a. bravely b. sailed c. sturdy d. across