bigbryce2018
bigbryce2018 bigbryce2018
  • 23-03-2021
  • Mathematics
contestada

A candy bar costs $0.79
Find the price of the candy bar if it is sold with a 65% mark up
A. $1.58
B. $1.44
C. $1.30
D. $1.17

Respuesta :

danielreeves0109
danielreeves0109 danielreeves0109
  • 23-03-2021
It’s C. $1.30 trust me
Answer Link
kristafromthe702 kristafromthe702
  • 23-03-2021
c. $1.30

explaining- yeah
Answer Link

Otras preguntas

How did the Office of Price Administration and Civilian Supply assure enough supplies for military use?
PLEASEEE In the diagram below, DE is parallel to AB. If AB is twice the length of DC, AC = 28, and DE = 13, find the length of DC. Figures are not necessarily d
Guys please help me out with this !What are the two types of nutrients ?Thank you​
Please help, I’ll mark your answer as brainliest.
Sketch the absolute value function f(x) = |2x - 6| - 8. Which key feature of the graph is not correct? A) minimum (3, -6) B) x-intercept (7, 0) C) y-intercep
Find the volume of the rectangular prism.
what is the depth of water in mariana trench​
Heyyy Everyone,Help me with this Exercise,Pleaseeee I’m needing your answers now, please If you answers my questions very good and excalty,I will give you the
A 6-pack of dish towels costs $21.36. What is the unit price?
PLS HELP FOR BRAINLIEST!!!!