kiirsten kiirsten
  • 24-03-2021
  • Mathematics
contestada

If gas costs $3.15 per gallon, how many whole gallons of gas could you buy with $27.00? ​

Respuesta :

henfrancem henfrancem
  • 24-03-2021

Answer:

the answer is 9

Step-by-step explanation:

i used a caculator

Answer Link

Otras preguntas

Select the correct answer. Is the boxed POSSESSIVE NOUN used correctly? Don't make fun of a childs' dreams. OA. Yes B. No
Help me please don’t scam please
-2 1/2 * 1 1/3= -6/20 -20/6 -6 5/6 6 5/6
solves 1.4 divided by 0.2 using the diagram at the right. is her reasoning correct explain
a paragraph about Saturn.
(ps. answer this ASAP!!!) Which form of transportation made moving soldiers to battle smoother during the Civil War than in the past? A. steamboat. B. ironclad
3./mes 5) Kevin was practicing for soccer on a field that measured 125 yards by 75 2 points yards. He was asked to run sprints diagonally through the field. Wha
I will brainliest you if you help me with this
write a letter to your friend mentioning the major means and resources available in your locality and your future plan for their proper use​
definition of transportation​