angeserr0272
angeserr0272 angeserr0272
  • 24-03-2021
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for the turkey? Label your answer using $ and ounces.

What is the unit price for the turkey Label your answer using and ounces class=

Respuesta :

Lindsayp432 Lindsayp432
  • 24-03-2021

Answer:

$0.50 per ounce

Step-by-step explanation:

8/16=0.50

Answer Link
Rileygrey245
Rileygrey245 Rileygrey245
  • 24-03-2021

Answer:

$0.5

Step-by-step explanation:

8 ÷ 16 = 0.5,

You pay $0.5 for each ounce of turkey

Answer Link

Otras preguntas

Principle of design that makes all element in an art work look as though they belong together or work harmoniously A-harmony B-pattern C-unity D-intensity
what is 24/35 divided by 20/21 in fraction? please help
HURRY 15(-74a+51)=15(7a+456) a.6 b.-5 c.-2 d.5
3. Find two possible lengths for CD if C, D, and E are collinear, CE = 15.8 centimeters, and DE= 3.5 centimeters.
What is adam in spanish men 9
True or False. Matter is the "stuff” that makes up the universe; it has volume
1pt The step by step method scientists use to solve problems and test ideas is O A. The Scientific Method B. The Report c. The Research O D. Learning Objectives
Write an equation for a line with a slope of 3 and a y-intercept of (0, 2).
list the four basic functions of government and provide an example of each one.
The population of an island is 6000 people this year and is projected to be 6300 people next year, if this trend has been going on for several years, when was t