c88ycb8x89 c88ycb8x89
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

Quizzz please help !

Quizzz please help class=

Respuesta :

Kaiya673 Kaiya673
  • 25-03-2021

Answer:

it costs 2 dollars :)

Step-by-step explanation:

Answer Link
cloud314 cloud314
  • 25-03-2021

Answer: 2 dollars

Step-by-step explanation: simplify the ratio 5:10 to 1:2 (1 for each piece of chicken and 2 for each dollar)

Answer Link

Otras preguntas

True or False??it is not important to determine which verb is proper to use in different sentences.
(sinA÷secA)÷(cosA÷sinA) =tan A​
a rock falls for 4 seconds. How far did it fall
how do i solve 2+49x4+x
A store sold 480 game systems last year. This year the store sold 420 game systems. What is the percent decrease in the number of game systems sold from last ye
Haiii how you doing so far are you having a good morning too ? ʕ •ᴥ•ʔ
I need the answer ASAP! Please help me!
iff(x)=3x+1 and f^-1= x-1/3,then f(2)=​
Which statement describes an effect of the Gulf Stream? O A. It carries cold water into the warm Gulf of Mexico. OB. It moves warm water out of the North Aantic
New grass seeds grow rapidly. A grass seed has grown to 12 millimeters tall. Tomorrow it will be 23 millimeters tall, the next day it will be 34 millimeters tal