nyasiahhh07 nyasiahhh07
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

It cost me $7.15 for 5.5 ounces of candy. How much does it cost per 1 ounce of candy

Respuesta :

sadie100345
sadie100345 sadie100345
  • 25-03-2021
($1.30)
hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

The Martino family uses three-quarters of a pound of rice each day. How many days will it take them to use a fifteen pound bag of rice? a. 10 days b. 11 ¼ d
What is the coefficient in the inequality 3x=10?
HELP IF U WATCHED THE PRESIDENT INAUGURATION HELP ME
What’s the answer to This linear equation3(x+4)-2=16
Find the total cost for a meal that costs $65 with 3% tax.
Help me please! Why was the microscope and its improvement an important part of the development of the cell theory?
Imagine you have been asked to write an article about maintaining a healthy body image, similar to the one that Elijah decided to write in the introduction. Rea
If I use warm water on my plants then they will grow faster as hot water increases metabolism this is an example of
Find the value of x that makes A || B. 1 2 4 3 5 22 = 2x + 10 and 24 = 4x + 80 x= [?] Enter
- Find the slope-intercept form of the equation of the line that passes through (-5, 3) and is parallel to 12x – 3y = 10. Ay=4x-17 By=4r - 13 Cy= 4x + 13 Dy= 4x