barnetteisha barnetteisha
  • 26-03-2021
  • English
contestada

A 7-pound bag of cornmeal costs $44.80. What is the price per ounce?

Respuesta :

hanahs
hanahs hanahs
  • 26-03-2021
Yes , that’s the answer ^^ mark tht person brainliest
Answer Link

Otras preguntas

Please I need your help
Which form do independent contractors receive from clients to verify incomereceived during the year?a. w-2b. w-4c. 1040d. 1099
what ratios are equivalent to 4/11
A sample of argon gas is at a temperature of 20 degrees celsius. The temperature is increased to 30 degrees celsius so that the volume is now 373 mL. What was t
Anton bought a cooler, His bill with tax was $7.95 he paid 6 percent sale taxes, how much did he pay for cooler alone without the tax? ​
Please Helppp Ill give brainlest
Brainliest if correct
A town had a population of 10,000 people. the population decreased 3% each year. what was the population 5 years later?​
1. Which employment did Ehrenreich prefer?
What type of plants are carnations