rinmotokaa
rinmotokaa rinmotokaa
  • 26-03-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $3.75 for 5lbs of food for your puppy. How much is it for 1lb

Respuesta :

alexsandravilla0011
alexsandravilla0011 alexsandravilla0011
  • 26-03-2021
75 cents is for 1lb


I got that answer because I divided 3.75 and 5 and the I got 75 cents
Answer Link

Otras preguntas

Individuals and groups who help shape our orientation to life, our self-concept, emotions, values, attitudes, and behaviors are called a. agents of socializatio
Fatimah fried some bananas and put two pieces in each box A and B. Aftee some timeshe observed that the banna in box a js wetter than.the banana in box b. expla
What are the solutions to log Subscript 6 Baseline (x squared 8) = 1 log Subscript 6 Baseline (x) x = negative 2 and x = negative 4 x = negative 1 and x = 8 x =
..i'd love help.. <3
Solve the following inequality. 2(P + 1) > 7 + P
In a new scale drawing of the same room, the length of the room measures 4 inches. What is the scale of the new drawing? Explain.
In what ways have sitcoms changed over the years?
Find the area of a rectangle with length 314 ft and width 212 ft.
Which statement BEST describes conditions in the United States as it entered the War of 1812? O a. Canadians were calling for American help to remove British ru
solve the equation x = 2/3 π r-3​