vrinmotokaa
vrinmotokaa vrinmotokaa
  • 26-03-2021
  • Mathematics
contestada

It costs 3.75 for 5lbs of food for ur puppy

Respuesta :

shewin0617
shewin0617 shewin0617
  • 26-03-2021

Answer:

$0.75

Step-by-step explanation:

3.75 divided by 5= $0.75 for 1 pound of food for the puppy.

Answer Link

Otras preguntas

find the surface area of the following rectangular prism.length:1ftwidth:2ftheight:8​ft
I WILL DO BRAINILIEST!!!!!
An arithmetic series is represented by the equation (picture). Which of the following is true? A. The value of the series is greater than the value of the 24th
How many of the world countries have abolished the death penalty?
Choose all the answers that apply. Our solar system: is in a spiral galaxy no longer includes Pluto is made mostly of empty space is in the Andromeda galaxy i
What country is the largest island in the caribbean
twelve of the comic books in rachel's collection are in mint condition. if 1/6 of her collection is in mint condition, how many comic books are in her collectio
Simplify 5x/(-3+2x+x^2)
How many moles of nitrogen we have at a temperature of 30 ºC, a pressure of 4.0 atm, and a volume of 4000.mL?
A scientist collected 7 water samples from local streams. Each sample was the same size, and she collected 0.7 liters of water in all. What was the volume of ea