vrinmotokaa
vrinmotokaa vrinmotokaa
  • 26-03-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $3.75 for 5lbs of food for your puppy how much is it for 1lb?

Respuesta :

312 312
  • 26-03-2021

Answer:

0.75

Step-by-step explanation:

cost/lbs. = $3.75/5lbs = 0.75/1lb

Answer Link

Otras preguntas

Which polygon appears to be regular? A. Figure A B. Figure B C. Figure C D. Figure D
How did Reagan execute his philosophy and policies on government during his presidency?
What is destiny in spanish
Working on an AP Calc redo! I know the correct answer but don't know how to get there. Definite Integrals!
What was a result of the “Compromise of 1877”? A. It brought an end to Reconstruction. B. It brought an end to Jim Crow laws in the South. C. It brought an
How can activities such as yoga and meditation serve as alternatives to drug use?
Smaller birds eat sunflower seeds and larger ones like jays and cardinals prefer corn. We don't have any of those.
Can someone check my answer please? Read the passage. excerpt from "A Cooking Revolution: How Clean Energy and Cookstoves Are Saving Lives" by Chef José André
necesitas usar los faros. es noche y no puedes ver la calle. mira este tráfico pablo picasso es mi artista favorito. los sonidos de la orquesta son bellísimos.
under which condition below would you expect a glassy extrusive rock like obsidian to form