flipagent
flipagent
26-03-2021
Mathematics
contestada
somebody plz help me
Respuesta :
jurrutia4925
jurrutia4925
26-03-2021
Answer:
i think its B
Step-by-step explanation:
Answer Link
thomasdeken21p3g204
thomasdeken21p3g204
26-03-2021
I agree the answer should be B
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 75+ )
Otras preguntas
A family has two cars. The first car has a fuel efficiency of 35 miles per gallon of gas and the second has a fuel efficiency of 15 miles per gallon of gas.
CAN PLEASE HELP ME USE THE PICTURE! HELP ME!
What is the unit rate for 7 1/5 to 3.49 dollars
Selena bought 3.75 pounds of meat for $4.64 per pound. What was the total cost of the meat?
the product of 2, and a number increased by 7, is -36
Please provide the answer and an explanation why that is the answer.
Help me on number 7 plz
Need help solving this precalculus question. Will mark brainliest
Which of these describes the purpose of the "Headright System" used in many areas during the colonial era? A. To take power away from Parliament B. To encourage
If pearl makes an investment of 80,000 at a simple rate of 4.4%for 6 years , then what is overall amount of money that she will have at the end of the 6-year pe