dflores222 dflores222
  • 22-11-2016
  • Mathematics
contestada

$46.20 ON 12 GALLONS OF GAS ,WHAT IS THE PRICE PER GALLON

Respuesta :

XxGENIUSxX
XxGENIUSxX XxGENIUSxX
  • 22-11-2016
3.85 is the price per gallon do 46.20 divided by 12
Answer Link
kimberlyjdueck
kimberlyjdueck kimberlyjdueck
  • 22-11-2016
divide $46.20 by 12...$46.20 divide by 12 = $3.85  per gallon
Answer Link

Otras preguntas

How much energy is transferred when the potential difference is 130V, and the charge is 2.5C?
Hailey loves to hang out at the bowling alley! With one pin still standing, she rolls a 6-kg bowling ball down the lane hitting the pin head on with a speed of
Last week, Rio bought 11 shirts and 11 hats for a total of $154. Today, Rio bought 11 shirts and 20 hats for a total of $181. Assuming neither item has changed
The area of a circle is 18.31cm2. find the length of the radius rounded to 2 dp.
HELP!!!Model Sentence: Dazed,suffering intolerable pain from throat and tongue,with the life half throttled out of him,Buck attempted to to face his tormentors.
find the angle of this sector. on the image ​
A startling quotation is an example of _____. a lead a writing form a detail a main idea
Explosure to ultraviolet radiation can damage skin. Exposure to visible light does not damage skin. State one possible reason for this difference.
6-1x0+2 divided by 4+4 6 divided by 2 (1+X) = 568+Z= ?
What is chemistry? How do we use it in the world?