Seudónimo Seudónimo
  • 21-04-2021
  • Mathematics
contestada

What is the unit cost?

What is the unit cost class=

Respuesta :

rosysunsets rosysunsets
  • 21-04-2021

Answer:

The unit cost is 6

Step-by-step explanation:

Notice how the first point lands on (2,12) and how a "unit cost" is per one unit. So, if you divide 12 by 2, you would get a unit cost of 6.

Answer Link

Otras preguntas

physical geography of East Africa is dominated by a chain of geological faults known as​
how does the how does the author develop Hollings point of view ​
CAN YOU HELP MEE PSLSSS IM SO SKEPTICAL IF ITS D OR B
A bit stuck on how to do this
8 baseball players share 18 apples
standard deviation of the data. 160,220,220,249,190​
Gatsby Chapter 1 Why does Daisy want her daughter to be a fool? What does that tell us about Daisy?
Help please!!!When the clock struck midnight, Cinderella ran 3 miles back to her house from the ball. How many yards did she run?
HURRY! Solve for x. −1/5 (x−4) =−2 Enter your answer in the box. x=
PLEASE HELP!!!!! Can someone help me write an essay for French, is is 3 paragraphs with 8 sentences each paragraph. You have to use Imparfait + Passé composé to