janiceroman17
janiceroman17 janiceroman17
  • 21-04-2021
  • Mathematics
contestada

A 4-pound bag of carrots costs $1.28. What is the unit price?
per pound
Submit

Respuesta :

s38806112
s38806112 s38806112
  • 21-04-2021

Answer:

.32 per pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

If i had $3,000,000 And i wanted to buy a large screen tv that costs 123,000,000 how much money will i need to sve up to buy the tv?
identify at least 3 trends each in fashion, music, cars in the 1960s answer and ill mark brainliest pls pls
1/4 carton of ice cream divided wvenly by 3
Please answer correctly the choice i marked is wrong​
What is the solution to the inequality? 2x-5<17
You are asked to collect a capillary blood specimen on a 3-year-old child. He is crying and kicking. How should you handle this situation?
could be actual like in a kinetic sculpture or implied​
A student is given 25.2 mol of CuSO4 and it is dissolved into 3 L of water. What is the molarity?
5c + 2d^2 if c = 6 and d = 3
Economic freedom promotes what?