jessicahamilton76 jessicahamilton76
  • 21-04-2021
  • Mathematics
contestada

If 60 ounces cost $13.00, how much does one ounce
cost?

Respuesta :

s38806112
s38806112 s38806112
  • 21-04-2021

Answer:

.27

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A circle has a circumference of 907.46907.46 units. What is the diameter of the circle?
a class has 20 trays of paint each trays has 6 colors 1 of the color is red what fraction of the colors in the 20 trays is red
When the Second National Bank’s charter was to be renewed in 1832, President Jackson signed the bill and added amendments to give the bank more power. signed t
Calliope bought 15 sets of mini markers to make goody bags for her party. Neon markers were $3 and metallic markers were $4. She spent $52. How many metallic an
Carolyn makes and sells necklaces. The material to make each necklace costs $3.20. Last week she made 12 necklaces and wants to make a total profit of $54. Usin
Need 8 plz me stupid
at what pressure would 10 moles of Br2 gas have a temperature of 333k In a 77L tank?
A turtle walks 1/2 miles in 50 minutes. What is the turtle's walking speed in miles per hour?
What does a Muslim need to say to show belief in one God an in Muhammad's prophethod?
Grace is reading a book that is written in the first-person point of view. Which of the following is not an example of how the point of view of the book might i