thatkiddarius130 thatkiddarius130
  • 21-04-2021
  • Mathematics
contestada

15. Fruit the price of pears and apples is $14. The price of 3 pears and 9 apples is $21. Can you determine the unit prices for pears and apples?

Respuesta :

deborahmatthews587
deborahmatthews587 deborahmatthews587
  • 22-04-2021

Answer:

your answer gonna be $ 47 dollars

Answer Link

Otras preguntas

Alan is going rollerblading it cost $2.75 to rent rollerblades and $1.50 for each hour spent rollerblading if alex needs to rent rollerblades and he skates for
In a sit and reach flexibility assessment a man with average flexibility should be able to
which two sentenses contribute to a sense of hope in this excerpt from the story of an hour by kate chopin
Two triangles have altitudes of equal length. if the areas of these triangles have a ratio of 3:4 then the bases of the triangles have the ration of what? show
While tim was sitting on a bench in the mall,24 men with beards and 40 men without beards walked by considering this data how many of the next 72 men that walke
the perimeter of a 5-sided figure is 45.56 meters two of the sides have the same length. the sum of the other three side lengths is 24.2 meters how long is each
What impact did the enlightenment have on society?
Hurry please!Calculating - A sample it barium nitrate is placed into a jar containing water. The mass of the barium nitrate sample is 27g. Assume the water is a
Sketch the graph of y=-4x-1
An entertainment firm offers several DJ choices and light shows that range in price based on the rental time period.The DJ's cost between $219.00 and $369.00 pe