liam123broekman liam123broekman
  • 22-04-2021
  • Mathematics
contestada

Rope costs $0.65 per foot.

How much do 10.8 feet of rope cost?

Respuesta :

WhiteWinterRose
WhiteWinterRose WhiteWinterRose
  • 22-04-2021

Answer:

$7.02

Step-by-step explanation:

$0.65 × 10.8 = ($0.65 × 10) + ($0.65 × 0.8) = $6.5 + $0.52 = $7.02

Answer Link

Otras preguntas

What type of compounds are found in living things; always have carbon within them? (need answer quick)
Which is an example of an interaction occurring between human systems and physical/natural systems? A) A tick burrows onto the hind leg of a dog. B) A shopping
Which sustainable agricultural practice involves tilling and planting on ridges that are across or perpendicular to a slope? A. conservation tillage B. contour
A students pays of 18 an hour is 4 more than twice the amount of the student earns per hour at an internship enter an solve an equation to find the hourly pay o
Who knows answer? Quickly.
Explain in words the steps to solve the following equation: 2x - 4 = 6 giving brainlyest!
Why are airports and newspapers both examples of movement?​
How did the development of agriculture change daily life in the Neolithic age? Compare and contrast how people got their food, where they lived, and the skills
Read the excerpt from "Raymond's Run." I've got Raymond walking on the inside close to the buildings, ‘cause he's subject to fits of fantasy and starts thinking
Name a point that is not collinear with points B and I. B 1 C С A D G E H One such point is