juliuscombs4 juliuscombs4
  • 22-04-2021
  • Mathematics
contestada

Jacob has a budget of $29 to buy juice for his team how many whole gallons of juice can he buy

Respuesta :

tlmbryant2004
tlmbryant2004 tlmbryant2004
  • 24-04-2021

Answer:

How much do the gallons cost?

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A student mixes 5.9 mL of 0.0019 M Fe(NO3)3 with 4.4 mL of 0.0045 M KSCN. What is the initial concentration of Fe3 in the final solution?
IUNIL How can doing research benefit a collaborative discussion? A. Speakers are able to support their assertions with facts. O B. Speakers are able to support
What conclusion can you draw about life for Native Americans in New Spain? Explain your Answer
the ion formed by an atom of a metal is an ?
Landscape architects design _______________.
how do I find the nth term of the arithmetic sequence -2,2,6,10
Suppose that Greece and Switzerland both produce rye and stained glass. Greece's opportunity cost of producing a pane of stained glass is 4 bushels of rye while
in the 1800s both old and new immigrants to the United States faced hostility because of
Suppose that a biochemist performs an experiment that indicates that the recommended daily allowance of Vitamin E (C29H50O2) should be doubled from 9.0 mg per d
(Multiple answers) Choose which of the following are true for how the Dietary Reference Intakes (DRI; includes RDA, AI and UL) may be appropriately used: Group