lebohangndlovu659 lebohangndlovu659
  • 22-04-2021
  • Mathematics
contestada

lf oil costs $95 per barrel and $1 =R8. How much does a barrel cost in rands?.​

Respuesta :

aaliyahheadde
aaliyahheadde aaliyahheadde
  • 22-04-2021

Answer:

R760

Step-by-step explanation:

If $1 is equivalent to R8 and the total oil costs $95 you must multiply 8x95. This leaves you with an answer of R760

Answer Link

Otras preguntas

find the prime factorization of 169
Express the given quantity as a single logarithm and simplify: 3logx+2log(y-2)-5logx
which of the following is true of the ethnic composition of east asia
Can fluoride be boiled out of tap water
how do you solve x+2x=15 ; 5x=2y+3 using the substitution method? please explain
9+2x=18 if you can slove the prople
What are the physical characteristics of the Sahel
A total of 394 tickets were sold for the school play. They were either adult tickets or student tickets. There were 56fewer student tickets sold than adult tick
Write a fraction that is a multiple of 4/5.
What are the factors of 31