phurwa155
phurwa155 phurwa155
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

4 chalkboards cost $691.76. If the chalkboards all cost the same amount, how much does each chalkboard cost?

Respuesta :

2751300377 2751300377
  • 23-04-2021

Answer:

$172.94

Step-by-step explanation:

Divide the number by 4 and that's what you get

Answer Link
DominatorDiaz120 DominatorDiaz120
  • 23-04-2021
The answer is $172.94 because 691.76/4 = 172.94
Answer Link

Otras preguntas

what where some of the resons cortez want to conquer the azect?
A website-hosting service charges businesses a onetime setup fee of $350 plus d dollars for each month. If a business owner paid $1,010 for the first 12 months,
The hybridization of the carbon atom labeled x in the molecule below is ________.
Solve 5(x – 4) + 3x – 9x + 7
PLEASE HELP!!!!! Ms. Ford's kitchen is in the shape of a rectangle with a width of 12.25 feet. She is buying a wallpaper border to go on all of her kitchen wall
Which of these did not benefit from government support during the johnson administration answers com?
write an equation in standard form for a line that is parallel to the line with an equation of y=3x-5 that passes through the point (8,5).
An infinitive is the base from of verb plus
write a linear function from the given values: f(2)=-2, f(1)=1 f(4)=1, f(8)=4
in circle o, which term does not describe PRA. chordB. diameter C. radiusD. secant