2023tbell 2023tbell
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

How much would 6 board foot cost at $3.25?

Respuesta :

tcd55335
tcd55335 tcd55335
  • 23-04-2021

Answer:

If you mean 3.25$ a foot, it would cost 19.5$.

Step-by-step explanation:

Multiply 6 by 3.25, and you get 19.5.

Hope that this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Q.8 Do as directed. (any five) 1×5=5 (a) The train was delayed. The weather was bad. (Combine the sentences using 'becaus (b) Seema has a umbrella which is blue
where is the cradle of civilization​
is the rate of change of the function 5?
The Raven Argumentative essay
is the rate of change of the function 5?
YOU ARE REQUIRED TO WRITE A CLASSIFICATION ESSAY. YOU ARE REQUIRED TO WRITE ONLY INTRODUCTION PARAGRAPHS. YOU ARE REQUIRED TO SEARCH FOR MAIN IDEAS FOR THE ESSA
hmpqabgnba girls......​
When do we use who and when do we use whom in a sentence?
Please do all four of these problems asap!! Find slope & y - intercept then write an equation for each line in form y = Mx +b
Which summarizes a major cause of the Panic of 1819? Responses The charter of the Second Bank of the United States expired a year before the crisis hit. The c