Jaidahicks2915 Jaidahicks2915
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

Jenna bought some rope for a project. The rope cost $3.50 per meter. She bought 432 centimeters of ropehow much did jenn pay for the rope

Respuesta :

sophialona14 sophialona14
  • 23-04-2021

Answer:

1 meter= 100 cm

432cm/100=4.32 cm

$3.50*4.32=$15.12

the total cost is: $15.12

Step-by-step explanation:

Answer Link
majorcorndog
majorcorndog majorcorndog
  • 30-04-2021

Answer:

15.12

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The Battle of Bunker Hill in 1775 helped to answer whether the Americans would win the war. who the American leader was. how the Americans would fight against t
How many terms are in the expression 20x + 9y
A bag contains 4 green 4 red 2 blue crayons, what is the probability of random choosing 2 red crayons without replacement
which kinds of butterflies are found in a field
Use polymer in a sentence
what's the first step of the scientific method
the flagpole casts an 8 foot shadow and the oaketree casts a 12 foot shadow. how tall is the oaktree?
First and foremost, supervisors are A. teachers. B. counselors. C. leaders. D. advocates.
73569 round to the ten thousand place
names of the us presidents whose last name begins with a vowel?