donharry870
donharry870 donharry870
  • 24-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of coffee costs $y, what will be the cost of four jars of coffee​

Respuesta :

grubbev
grubbev grubbev
  • 24-04-2021
4 jars of coffee is going to cost 4 times $4
Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-04-2021

Answer:

hi

Step-by-step explanation:

i think so

if one jar of coffee costs y$ then 4 jars of coffee costs

4y$

have a nice day

Answer Link

Otras preguntas

Samantha has $5.00 She wants to buy a book that costs 7 lira. Once she exchanges her money, can she afford the book
Is it possible to build a triangle with inside angles of 90 degrees , 50 degrees, and 60 degrees?
Why was the delian league formed?
Find the probability that the results is not (6,heads)
When water is warm it will: * allow for solids and gases to dissolve easier make it harder for solids and gases to easily dissolve allow for gases to dissolve e
Write a detailed note on Maya Angelou.
The prohibition against banks underwriting corporate securities and engaging in brokerage, real estate, and insurance activities was repealed by the A) Gramm-L
How do you think causeways improved life for the Aztecs?
who does the shoemaker consider to be "wolves"? What's the purpose of this comparison? (From Lithuania to Chicago Stockyards)
Can someone smart help me with this question plz:)