tiamiller224 tiamiller224
  • 26-04-2021
  • Mathematics
contestada

A 5-pack of baseball caps costs $5.18. What is the unit price?

Respuesta :

cryssybug
cryssybug cryssybug
  • 26-04-2021

Answer:

5.18÷5=1.036 so round up to 1.04

Answer Link
meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 26-04-2021

Step-by-step explanation:

work is shown and pictured.

Ver imagen meredith48034
Answer Link

Otras preguntas

What is 1/5 reduce to its lowest term
solve 7x²+8x+1=0 using quadratic formula
What is 13/20 as a percent
88% of the student body voted if school has an enrollment of 350 students how many students voted in the last election
a warm moist air moves into a region barometric pressure readings in the region will generally
if you were Orpheus, would you have locked back? why or why not?
Name two types of adaptations having to do with an animals action.
What is 13/20 as a percent
i am a 3-digit number tha is even. mu hundreds and ones digits are the same and have a sum of 8. my tens digit is 2 less than my ones digit. what number am i?
What is 3/6 reduce to its lowest term