As24princess As24princess
  • 26-04-2021
  • Mathematics
contestada

Please help before 2:10 pleaseee

Please help before 210 pleaseee class=

Respuesta :

bbczone
bbczone bbczone
  • 26-04-2021

Answer:

B. $0.08/oz

Step-by-step explanation:

You have to find the pattern. Divide the amount of ounces by the cost to see that you are dividing by 12.5. So, 12/12.5 = 0.96. Soooo if you do 1 ounce/ 12.5 you get 0.08.

Answer Link

Otras preguntas

1/10 or 200 tables is what?
Bose shouldn't have interrupted the teacher, ----------? Choose the best option (A) could she (B) didn't she (C) should she (D) did she (E) can she
Which expression is equivalent to 4 - (-7)?
two cities are 2160 miles apart. a plane leaves one of them, traveling towards the other at an average speed of 320 miles per hour. at the same time a plane lea
Which point lies on a side of rstu
Answer please please please
According to the rules of subject-verb agreement, phrases or clauses between the subject and the verb do not change the
A company manufactures 295 toy cars each day. How many toy cars do they manufacture in 34 days?
What is the solution of the system of equations? y = 4x + 4 y = –3x – 3
PAVCS is a(n): a. affix b. oxymoron c. acronym d. spoonerism