Catelyn11M
Catelyn11M
21-05-2021
Mathematics
contestada
PLEASE HELP 10 POINTS
Respuesta :
studentaccount134
studentaccount134
21-05-2021
Answer:
the answer would be 1.35
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 97+ )
Otras preguntas
a shopper paid $2.52 for 4.5 pounds of potatoes, $7.75 for 2.5 pounds of broccoli, and $2.45 for 2.5 pounds of pears. what is the unit price of each item she br
Which statement describes tabacco? It is classified as an addictive drug. Is decreases heart rate and blood pressure. There is a low risk of developing stroke.
BRAINLIESTTT ASAP!!! PLEASE HELP ME :) Rewrite in simplest radical form (1)/(x ^(-3/6). Show each step of your process.
A Baker makes 4 dozen muffins in 5 hours. He sells all but 3 of the muffins in that time. How many muffins did the baker sell per hour?
Patterns and routines in a family__.
The number of private investigators is expected to increase from 52,000 in 2006 to 61,000 in 2016. If there are 648,982 police officers in 2006, how many police
Mr. and mrs. hileman are taking a trip. The graph below shows how their distance from home has changed over time . What does part A on the graph represent
a 43 y/o male came in with several burned areas in his body including his right arm and right leg. it is required to document the body surface burned areas. Wha
If a plant root absorbs more cations than anions from soil, the pH of the surrounding soil will: decrease increase
Which statement is true according to Newton's second law of motion? A. An object accelerates in the direction opposite to the direction of the force applied. B