Queenanna09
Queenanna09
22-05-2021
Mathematics
contestada
Evaluate the expression :
Respuesta :
tinasheone
tinasheone
22-05-2021
Answer:
simplifying it would get 397
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 21+ )
Otras preguntas
Two cooks purchase plates and cups at the same store. The first cook bought 6 plates and 10 cups for a total of $21.50. The second cook bought 9 plates and 4 cu
0.9x-2.1+0.9=0.2(5-x)
plz help me,I need to finish this as soon as possible
A bus leaves a bus station and picks up two people at the first stop . At the second stop , the bus picks up three more people . At the third stop, all of the p
A pack of 12 sodas costs $5.04. What is the unit rate in dollars per soda?
Tell whether a triangle can have the given angle measures. 31 3/4, 53 1/2, 94 3/4 If a triangle cannot have the given angle measures, write a new value for the
Ashley wants to arrive at the airport at 3:30pm it takes her 1 hour and 40 minutes to get there.What time should Amanda leave her house
Does a cup of coffee have more or less thermal energy than a giant iceberg, even though the coffee has a higher average kinetic energy?
What are three different cards that someone might have in their wallet? Describe each type of card. How do these cards differ from each other
Hong Kong has been a leading investor in _____.