zayzayclements zayzayclements
  • 22-05-2021
  • Mathematics
contestada

4 hamburgers and 2 tacos cost $19.
6 hamburgers and 4 tacos cost $34.
What is the price of one taco? (decimals are possible)

Respuesta :

justingoff38 justingoff38
  • 22-05-2021
About 3.3 dollars for a taco i’d say
Answer Link

Otras preguntas

I will give brainliest please explain
identify an equation in point-slope form for the line that is parrallel to y=1/2x-7 that passes through (-3,-2)​
Write an expression for the calculation the difference of 35 and 7 divided by the difference of 9 and 2
Describe the Transformation when Quadratic Equations are Written as y = x² + k​
What holds the atoms together in a covalent bond
Estimate 10/12 - 3/8 using benchmark values. Your equation must show the estimate for each fraction and for the solution.
Jodi built a rectangular sandbox for her daughter. The sandboxmeasures6 feet by 5feet by 1.2 feet. Jodi purchases 20cubic feet of sand to fillthe sandbox. How
1.9+y=4.8 show all work and show your steps​
As the demand for goods and services decreases, job growth _____. A. increases B. decreases C. remains the same D. none of the above Please select the b
How many tanks were made in world war 1