adeh67 adeh67
  • 22-05-2021
  • Mathematics
contestada

The ingredients used to make an apple pie cost a bakery $2.29. The bakery sold each pie at a 770% markup. If John bought an apple pie and then paid $3.99 for it to be delivered, how much did John pay in total? Round to the nearest cent.

Respuesta :

myue myue
  • 22-05-2021

Answer: $21.6

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

85% of 920 and I would like to know how to do it.
Based on what you know about the function of the nephron, why should urine be free of blood cells?
You are more likely to have good mental and emotional health __________.
What happens to a acid or base when it ionizes ?
why did the aztecs build a shrine to Tlaloc,the rain god on the top of the great temple
Why are frogs said to have two lives?
A cone has a radius of 6 inches and a height of 10 inches. What is the exact volume of the cone? A. 240π in3 B. 120π in3 C. 40π in3 D. 360π in3
what was the United States navy's contribution to the war
A roulette wheel had alternating red and black numbered slots into one of which the ball finally stops to determine the winner. If the gambler always bets on bl
Why are British police officers called “Bobbies”?