txijahh
txijahh txijahh
  • 23-05-2021
  • Mathematics
contestada

2) Bulk Barn sells salted peanuts for $9.60/kg. Approximately how much would 250g cost?
[2]

Respuesta :

summaiaah
summaiaah summaiaah
  • 23-05-2021
This is the formul you can go ahead with this
16 ounces per pound
18 ounces
​
=1.125 pounds
Answer Link

Otras preguntas

||x|-5|=3 can you please help me solve this, I got it wrong 30 times but i still have no idea how to do this
If A can be row reduced to the identity matrix, then A is invertible.a. trueb. false
identity the one word or phrase thst must br changed to be correct. In order to achieve CERTIFICATION for our products, we need the highest possible STANDARDS.
Prove the Triangle Inequality Theorem. It says that the sum of the lengths of any two sides of a triangle is greater than the length of the third side. The diag
Make sure you’ve read the second part of "Where Have You Gone, Charming Billy?" before answering these questions. 1. Choose an important passage from the second
What is the interpretation of adjusted odds ratio?
An electronics company's research budget is , and the profit equation is predicted to be , where t is the number of years from now. Both and are in millions of
how many new cell are produed in mitosis and meosis
a^2-6a-40=0 wbjfhqebrfhjwb3r
Jorge, this is not a low-risk strategy. A global standardization strategy would require significant investments to support distribution across all our target ma