loyisotoyana2000 loyisotoyana2000
  • 23-05-2021
  • Mathematics
contestada

Two bottles of honey are compared,one costs R89,99 for 530g and the other. R59,99 for 375g.Which one is cheaper

Respuesta :

rkrjrjrjrjrjrjrjrrjr rkrjrjrjrjrjrjrjrrjr
  • 23-05-2021
The second one is cheaper because it is worthy more
Answer Link

Otras preguntas

i dont understand i dont understand i dont understand i dont understand i dont understand i dont understand i dont understand i dont understand i dont understan
write down the step to search information internet​
how does technology influence/effect art?
Fill out the following regarding the element Atomic Number Atomic Mass Number of Protons Number of Electrons Number of Neutrons
Harry has three quarters of a dollar in coins if he only has 5 coins write the value of each coin to show the 5 coins harry has.help
PLS HELP QUICK 2. If both parents are dominant tall, what is the phenotype in percentage (%) for the possible offspring? On (9 Points)
A net force of 60 N north acts on an object with a mass of 30 kg. Use Newton's second law of motion to calculate the amount of acceleration the object will expe
Calculate the slope between two points: (3,6) and (5,-5)
Which statement Which of the following relations does not represent a function of x? describes the graph?
What attributes were used to organize the shapes in Circle A and Circle B? I need a answer ASAP! And I really want it to be right!! Have a great day!