kevin3011grijalva kevin3011grijalva
  • 24-05-2021
  • Mathematics
contestada

Antoine buys 8 caramel apples for 20.00. Each caramel apple costs the same amount. What is the cost, in dollars, per caramel apple?

Respuesta :

aamirsami999
aamirsami999 aamirsami999
  • 24-05-2021

Answer:

2.5 per Caramel apple , just divide it , I hope that's correct and I'm sorry if it's not.

Answer Link
whitney15croom whitney15croom
  • 24-05-2021

Answer:

2 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which best defines a diploid cell during meiosis?
Which number is farther from zero on a number line -9 or six
Which diagram or diagrams represent a single element? Explain
Which one of the following words is a singular verb? a. Shirts b. Walk c. Sees d. Fly
What was it like to live as a Pullman employee in the town of Pullman?*
what kind of conjuction is 'jamie turned the air conditioner down; consequently, the house was cold when they returned.'
An ideal, or perfect, place especially in social, political, and moral aspects is called __________. a. satire b. martyr c. utopia d. dystopia
What would happen to the supply of ATP in your cells if you did not eat enough carbohydrates? How would this affect your cells?
one day, 758 people visited the monkey house at the zoo what is 758 rounded to the nearest hundred
Change the given equation to Slope-Intercept Form of a Linear Equation.3x – 7y = 35