oliviaalejandro11
oliviaalejandro11 oliviaalejandro11
  • 26-05-2021
  • Mathematics
contestada

Mr.Jamison brought 15 tubs of paint for the art classes he teaches for his Elementary kids. He paid $63.90 for the paint.If each tube of paint costs the same amount, what was the price of one tube?​

Respuesta :

mathily
mathily mathily
  • 26-05-2021

Answer:

$4.26

Step-by-step explanation:

63.90 divide by 15 = $4.26

the price of one tube is $4.26

Answer Link

Otras preguntas

Which nations did America intervene in order to thwart communist influence Written response.
In which phase of mitosis do chromosomes condense?
what are characteristics of a plant?
Oceanic crust is denser than continental crust. So when the two meet, oceanic crust subducts under continental crust. This fact BEST supports which claim?A.The
What is the length of the missing side of the triangle in simplest radical form? the figure is not drawn to scale.
The answer to the problem
Identify the following chromosomes mutations
Theory that many different realities are happening at once True or false
If you need me is that a independent or dependent clause
Rita built a toy box. She first cut out all the pieces she would need by using the pattern shown. Based on the pattern, which phrase best describes the shape of