lujainehamdan1
lujainehamdan1 lujainehamdan1
  • 26-05-2021
  • Mathematics
contestada

If a pack of ramen noodles cost $3.48 what is the unit rate (in cents)?

Respuesta :

altavistard
altavistard altavistard
  • 26-05-2021

Answer:

348 cents per pack

Step-by-step explanation:

$3.48         348 cents

----------- or ----------------- = 348 cents per pack

1 pack          1 pack

Answer Link

Otras preguntas

What did John D. Rockefeller believe?
Carbon monoxide prevents
What organs are needed to reproduce?
Explain the main reason why the position of the moon in the sky changes over the course of a single night. In other words why is the moon in a different positio
88(-60)x322+42(97+68)=
Simplify (9^2/3*9^4/2)/9^1/2
First president to live in the white house
In how many ways can 6 competitors finish a race assuming there are no ties?In how many ways can we sit n people on r < n chairs? In how many wayscan the gol
Your company has just hired you to increase programmer productivity. You review existing program code and notice that no specific naming convention has been fol
4(x+3) plz help asap