juicysushi12
juicysushi12 juicysushi12
  • 25-07-2021
  • Mathematics
contestada

One dozen cookies cost $5.50. At that rate, how much does one cookie cost?

Respuesta :

nguyentiendathd183 nguyentiendathd183
  • 25-07-2021

Answer:

0,458$

Step-by-step explanation:

Answer Link
ng08102007 ng08102007
  • 25-07-2021
First you have to divide 5.50 by 12 to get the price for one cookie after doing that you get $.458333333333333
Answer Link

Otras preguntas

Which number, is a factor of 14 but not a multiple of 2?
which of the following SI or metric units is a base unit? 1.pascal 2.newton 3.ampere 4.joule I think it would be ampere. if you have the answer can you please
Witch number is a factor of 8 but not a multiple of 4
Solve the system using elimination.7x + 5y = 15–6x – 4y = –14 A.(–6, 7)B.(5, -4)C.(7, –7)D.(–4, 5)
how do you simplify, if possible, 3pq x 5qp?
Highest common factor of 240 and 432
What is a fifth of 60
True or false 1) high resolution images show greater detail & more subtle color transition than low resolution images. 2 ) you can search for multiple wo
When is the quotient greater than 1
Louann and Carla received equal scores on a test made up of multiple choice questions and an essay. Louann got 14 multiple choice questions correct and received