BurntSmores
BurntSmores BurntSmores
  • 22-08-2021
  • Mathematics
contestada

3. Identify the property of real numbers.
The cost of one item sold for $14.50 is $14.50.

Respuesta :

MahrosK
MahrosK MahrosK
  • 22-08-2021

Answer:

$14.50

Step-by-step explanation:

Is the answer because we don't put a decimmel pint after the number

Answer Link

Otras preguntas

What is another name for 34/8 as a mixed number??
what is the difference between the japanese cinquain and the modern cinquain
What is 6,039 divided by 9 and please tell me if there a remainder
Why do airplanes need to be pressurized for passenger safety when flying high in the atmosphere?
Abraham licoln fought to preserve what?
A free-trade agreement lowers restrictions on trucking across international borders. Which of the following would be a negative externality for the local enviro
HELPPPPPP!!!! What was social Darwinism? A- the change from nation to empire through imperialism B- the belief that social values should be shared with other
How would the sum of cubes formula be used to factor x3y3 + 343? Explain the process. Do not write the factorization.
A line passes through (-7,-5) and (-5,4). Write an equation for the line in point-slope form. Rewrite the equation in standard form using integers. A. y+5= 9/2
In which respect is a secondary source more helpful than a primary source? A.A secondary source is typically published more recently. B.A secondary source giv