emmorgan89 emmorgan89
  • 24-08-2021
  • Mathematics
contestada

Seth bought a 12 ounce jar of peanut butter for 3.60 what is the unit price

Respuesta :

MvphopsYT
MvphopsYT MvphopsYT
  • 24-08-2021

Answer:

12 ÷ 3.60 = 3.33¢

Step-by-step explanation:

$3.33 per ounce

Answer Link

Otras preguntas

HWLP MW QUICK Which statement describes the graph?
The top of a 220 foot vertical tower is to be anchored by cables that make an angle with a measure of 53 degrees with the ground. How long must each cable be?__
pythagorean theorem!! pls help me
Which historical detail best helps clarify a reader’s understanding of the sentence?
Will give brainliest!! Using the measurements of the shapes.. determine the area and perimeter of the irregular polygon.
An advertisement for a circular rug says that the rug has a diameter of 6 feet. Find the relative error of this measurement (multiple choice) 1 . 8.3% 2. 1.1%
Shelby asked 15 friends to name their favorite ice-cream flavor. If Shelby chooses one of her friends at random, what is the probability that this friend’s favo
What do you think the title "I Know Why the Caged Bird Sings" means?
Given rectangle QRST, find m​
State the amplitude, period, and phase shift for y = 2 sin(θ+20°). Then graph the function.