ani2021
ani2021 ani2021
  • 21-09-2021
  • Mathematics
contestada

please help.
:)))
-thanks

please help thanks class=

Respuesta :

radoslawkozuch
radoslawkozuch radoslawkozuch
  • 21-09-2021

Answer:

12 miles

Step-by-step explanation:

27-3=$24 for distance

$24/$0.4 per unit * 0.2 mile per unit = 12 miles

Answer Link

Otras preguntas

To enter a range of text based on examples that are already in your worksheet, which of the following can you use? B. Flash fill.
when societies use trained teachers to pass on specialized knowledge that adults will need for their jobs
What is a candidate in an election?.
Sheep keds were introduced into the U.S. during the _________s. (us numerals for the year we talked about during lecture).
What is the quotient of x3 1 is divided by x2 x 1?.
What is the correct order of events in the cell cycle quizlet?.
Why does the author compare the 21st-century voyage of the Perseverance and the historical journey of the Diné? Consider similarities and differences, use evide
What were the significant facts of Baker v Carr 1961 ?.
is the molecule shown below chiral or achiral? (ch3)3cch(ch3)2
simplify this equation