aidenfink aidenfink
  • 22-09-2021
  • Mathematics
contestada

Linette bought apples at $1.74 per pound. If she bought 5 pounds of apples, how
much did she pay?

Respuesta :

shannonvankeuren shannonvankeuren
  • 22-09-2021

Answer $ 8.70

Step-by-step explanation:

Multiply $1.74 by 5

Answer Link

Otras preguntas

What is the importance of Montesquieu's idea of checks and balances?
Why did Jefferson have little power over the judiciary
PLZ HELPPP!!! 10 POINTS!!!!What is a challenge that is most likely unique to urban areas? • power outages •shortage of water • population density • lack of p
This figure is 1/4 of a circle. What is the best approximation for the perimeter of the figure? Use 3.14 to approximate pi. 7.85 in. 12.9 in. 17.9 in. 31.4 in.
ASAP I. ****What are the 4 causes of the French Revolution? a. _________________________________________________ b. _________________________________________
Knowing the key terms of this quiz is the key of doing well
PLEASE HELP ASAP 25 PTS
Who are known as the abolitionists?
There were 100 customers in a restaurant that were asked whether they like chicken or beef and whether they liked rice or pasta. Out of 30 customers that liked
I need help on the PORTFOLIO