tnei23
tnei23 tnei23
  • 23-09-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP

The table shows the prices paid for different amounts of cheddar cheese purchased at a warehouse store. What is the cost of one pound of cheddar cheese?

PLEASE HELP The table shows the prices paid for different amounts of cheddar cheese purchased at a warehouse store What is the cost of one pound of cheddar chee class=

Respuesta :

Scabbers
Scabbers Scabbers
  • 23-09-2021

$8.25 ÷ 3= $2.75/ pound

...

Answer Link

Otras preguntas

The Call of the Wild is a story about a dog named Buck. Buck is a pampered dog who lives with a wealthy family in southern California. During the Gold Rush, Buc
Which country's empire encompassed one-fifth of Earth's landmass by the early 20th century?
How is the underlined pronoun used in the sentence? The mail in the basket is for them
erik drove 439.92 miles on 15.6 gallons of gas. To the nearest hundredth, how many miles could he drive on 39.7 gallons of gas?
write a decimal that is 1\10 of 3.0
the area around New York was claimed by who
The sea of electrons in metals acts as A) an adhesive B) a lubricant C) a bonding agent
what can you do to promote Americanism and love of our country?
each business day news report tell the number of stocks that gained ( went up in price ) for each of the following pairs of reports determine which report is be
Which best describes how the bolded pronoun functions in the following sentence?Venice is world-famous for its glass.