moreno27daniel moreno27daniel
  • 23-09-2021
  • Spanish
contestada

roberto compro 4kg de azucar a 15.75 cada uno

Respuesta :

freesenatalie69 freesenatalie69
  • 23-09-2021

Answer:

cuesta 3.94 por 1kg

Explanation:

15.75/4=3.9375

Answer Link

Otras preguntas

Application Use your browser to locate different web sites that contain information about a subject such as buying a car, buying insurance, or renting or buying
What kind of sentence is this? Eugene was playing a make-believe baseball game while his cousin was studying her history lesson. a fragment a simple sentence a
Help me with this questionnnnn
Which zone of the ocean is most hospitable to life? A. Hadalpelagic B. Abyssopelagic C. Epipelagic D. Bathypelagic
Can someone tell me the answer to this please? Answer choice C is incorrect
Scarcity can be eliminated through A) the use of market mechanisms. B) exploration that helps us find new resources. C) wise use of our resources. D) None of th
please help me :) see image below
Needs to show work. Find the X intercept and the Y intercept for 2x-6y=12
A student fills two syringes: one with air and the other with an equal volume of water. After capping the syringes, the student applies the same amount of press
Which number is a perfect cube? 03 O 15 064 0 567