AiyanaNeedHelp89861 AiyanaNeedHelp89861
  • 23-09-2021
  • Mathematics
contestada

Calculate the unit rate for each item. Round to the nearest cent.A box of 4 light bulbs costs $3.79.

Respuesta :

0204623
0204623 0204623
  • 23-09-2021

Answer:

$0.95 per bulb

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

trigonometry help! Please show work.
Explain why the slope b of the least-squares line always has the same sign (positive or negative) as the sample correlation coefficient r. Choose the correct re
what is the value of this equation 14x-2(3x-1)=18
find the volume of the pyramid 10ft 8yd 9yd
I . Given events A and B, If P(A)= .2 and P(B)=.4 and P(A and B)=.1, are events A and B dependent or independent. You must justify your choice.​
How much kinetic energy does a train with a mass of 30,000 kg have moving 2 m/s?
Enslaved Africans were often used in the southern colonies of North America to help farm crops of?
Can someone please help? I will mark brainlist!!!!
if two parents have the blood types AO and BO, what is the chance a child of theirs will have O type blood? a) no chance, their children will be AO or BO since
Which angles are corresponding angles?