TavjcaajSamilyngo TavjcaajSamilyngo
  • 23-12-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate if 36 pack of dr.peppers costs 16.20?

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 23-12-2016
16.20 / 36 = 0.45 per pack
Answer Link

Otras preguntas

How did the Great Awakening and the Enlightenment impact the colonies?
If you weigh 400 N on the Earth, what would you weigh on the moon?
What happened in the colonies as a result of the Act of Toleration in 1649?
All living things have four basic needs to livea and function. List these four needs.
Find the range of the given data set. -4, -3, -1, -1, 0, 1
can someone please help me on my last question i really really need your guys help!!!
Which one is not a way to say good bye in French? *
When do images or graphics in Microsoft Word hurt the document rather than help
Arthur leaves for school going 55 steps per minutes. DW leaves 8 minutes later going 80 steps/min. How long does it take DW to catch up to Arthur?​
20. What would happen to a paramecium that is placed in a jar of syrup?