QueenMC QueenMC
  • 24-12-2016
  • Mathematics
contestada

You bought 0.40 lb of spinach for $2.38. How much did the spinach cost per pound?





ΔZ

Respuesta :

pitbull16
pitbull16 pitbull16
  • 24-12-2016
So it's 9.32 cents a pound
Answer Link
minarohani7
minarohani7 minarohani7
  • 24-12-2016
i think they per spinach is 8.25 i hope it is helpful for u 
Answer Link

Otras preguntas

In the scinario the foresters wondered why one forest had mature hemlocksand very few young hemlocks which part of a scientific method does this best illustrate
According to the information above what is the standard enthalpy of formation for nh3
8. Where would we find the point (–10,0)? A. Quadrant III B. Quadrant II C. y-axis D. x-axis
Lori rented a car for one day. The daily rental rate was $12.50 plus 25 cents per mile. The total cost of her rental was $46. How may miles did she drive that d
What need did Mary MacKillop see?
An elements atomic number is 61. How many protons would an atom of this element have?________ protons
Your grandfather made $5/hour nominal wage in 1974. likewise, your father made $9/hour in 1994, and you $17/hour today. if inflation is constant at +3.5% per ye
7-4i divided by 2+i how to solve it?
Which economic system is based on private ownership of land and resources? capitalism socialism communism utopianism
Estimate each product 28.21× 8.02=